V roce 1987 se James L. Brooks pokoušel najít nadějného autora, se kterým by ve spolupráci dokázal vytvořit seriál, jenž by přinesl na americkou televizní scénu něco nového. Groening byl pozván na pohovor do Brooksovy kanceláře a měl v úmyslu mu nabídnout svoje dílo s názvem ''Life is Hell'' (''Život je peklo''), což byl komiks, který Groening dlouhodobě vydával.

Ovšem těsně před začátkem pohovoru, si Groening uvědomil, že by se mohli postavy těžkopádně převádět do animované formy. Proto v rychlosti načrtl do bloku hlavní postavy rodiny Simpsonů. Jména postav, jsou jména členů rodiny Matta Groening (jeho otec byl Homer, matka Marge atd.) a on sám je Bart, toto jméno vzniklo přeházením písmen ze slova Brat (spratek).


"Jména postav, jsou jména členů rodiny Matta Groening (jeho otec byl Homer, matka Marge atd.) a on sám je Bart"


Simpsonovi se v televizi objevili poprvé v roce 1987, kdy se stali oživením v té době populární show Tracey Ullman. Tato show představovala publiku nejzajímavější objevy z hudební a komediální scény Ze začátku se Simpsonovi objevovali v show jenom ve skečích, ten první se jménem ''Good night'' byl odvysílán 19. Dubna 1987 a v každém dalším díle se po velkém úspěchu objevovali další a další krátké scénky se žlutou rodinkou.

Barva rodinky, která je pro seriál typickou, byla přiřazena postavám animátorem Gyorgyi Peluce, nikoliv Groeningem, jak se často tvrdí. Půl roku po prvním skeči se Groening s Brooksem rozhodli, že se pokusí vytvořit plnohodnotnou epizodu s délkou dvaceti minut. První epizoda s názvem ''Vánoce u Simpsonových'' byla tedy odvysílána 17. Prosince 1989 a od té doby se každý týden v televizi objevovali díly z první série seriálu.


Původní podoba rodinky v show Tracey Ullmanové z roku 1987

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one