Speciál o jídle

Speciál o jídle

Springfield by nebyl městem bez pořádných restaurací. Ať se jedná o mořský restaurant či o fast-food, obyvatelé se mají kde najíst. Mrkneme se na ty nejlepší restaurace a samozřejmě i na jejich vyhlášené speciality.

Krusty Burger

Krusty Burger

Šáša Burger je Krustyho řetězec fast-foodů. Šáša platí mafii, aby držela McDonald a Burger King dál od Springfieldu, protože nechce konkurenci. Mj. má svou pobočku i uprostřed moře. Za pultem obvykle najdete uhrovatého brigádníka. Právě Krusty Burger je místem, kam asi nejvíce obyvatel Springfieldu chodí uspokojovat své gurmánské touhy (Často je dze k vidění třeba Komixák nebo Flandersovi).

Šáša Burger

Obdoba hamburgeru. Typické hovězí (?) maso s nějakou tou zeleninou, které je nejběžnějším a nejoblíbenějším výrobkem společnosti.

Žebroun

Žebroun

V tomto sendviči našel Homer téměř smysl života a nemohl se ho nabažit. Když však společnost zrušila prodej sendviče, udělal vše pro získání posledního žebrouna, pak ale dal přednost možnosti vidět svou dceru na soutěži a vyměnil ho za automobil. Krusty charakterizoval zvíře, ze kterého se pochoutka vyráběla, jako “něco malýho s hodně nožičkama”, což ale odporovalo reklamě, ve které vystupovaly výhradně krávy.

Škvarkoun

Škvarkoun

Burger napěchovaný mnoha mastnými vrstvami, kterému dělal reklamu Šáša Krusty se samotným Spider-Vepřem, který jen nečinně stál vzadu s čepicí na hlavě. Zněla takto: ,,Ahoj, tady je stará vojna Šáša s novým hamburgerem jménem Škvarkoun! Mastnější karboše mají snad už jenom v Mexiku!” Po skončení natáčení Krusty Škvarkoun vyplivl a hodil do koše.

Kafilero

Kolem tohoto sendviče se rozpoutal pěkný “šrumec”. Krusty vše okomentoval přesně takto: ,,Rád bych uvedl na pravou míru ten omyl se sendvičem Kafilero. Používám výhradně zdravé maso z nemocných zvířat… To je běžná praxe!” Když pak nevěděl, co k problému říct, začal dělat zábavné posunky a grimasy.

Zajímavost

KB China

Krusty má fast-food mj. i v Číně: Tato pobočka byla k vidění pouze v epizodě „Čínskej nášup“, kde ji Simpsonovi viděli v doprovodu úřednice. Tato restaurace se však pravděpodobně zaměřuje na speciality z kuřecího masa (Krusty Fried Chicken). Na předku restaurace se na Vás směje Krustyho obličej, na němž je typická čínská pokrývka hlavy. Jsou zde ovšem pochybnosti o tom, jestli je Fried Chicken vůbec pobočkou Krusty Burgeru anebo ji pouze propaguje Klaun Krusty.

Luigiho restaurant

Luigi Risotto má ve Springfieldu svou vlastní restauraci. Mezi jeho specialitami objevíme hlavně italské jídlo.

Pizza

Jedna z Luigiho nejtypičtějších pochoutek. Často dělá reklamu na krabice od pizzy a už si k ní vypěstoval tak hluboký vztah, že používá jako běžně zaklení ,,Do prkenný pizzy!”

Spaghetti

Dalším chodem u Luigiho můžou být právě spaghetti. Dostali je např. zcela zdarmadobrovolní hasiči, když Luigiho restauraci zachránili před hrozným požárem.

Topinky

Luigiho dalším pokrmem jsou topinky. Tuto specialitu si můžete objednat domů, avšak zřízenec, který vám ji donese, navzdory vašemu přání, aby zazvonil, bezohledně zaklepe.

Kapitánova restaurace

Námořní kapitán

Mořský kapitán má také svou vlastní restauraci, která se jmenuje Frying Dutchman(Chutný/Spékající Holanďan). Heslo tohoto podniku je „Všechno co dokážete sníst“ (V orignále All you can eat). Jednou se Homerovi podařilo sníst opravdu vše a byl za to na posměch. Je vyzdobená jeho stylem, tzn. námořnicky. Drží se zásady, že když se v jídle něco hýbe, znamená to, že je čerstvé. Občas si ale na jídlo, kvůli neochotě Kapitána nebo chobotnici v kuchyni, pěkně dlouho počkáte.

Planet Springfield

Restaurace, kde si kvůli vysokým cenám pochutnává hlavně springfieldská smetánka. Patří Rainieru Wolfcastleovi, Chucku Norrisovi, třetí manželce Johnnyho Carsona a ruské mafii. Je zde vystavena třeba neexistující hůl z filmu Občan Kane.

Šťastný sumo

V této restauraci je nejčastějším jídlem sushi. Obslouží vás Japonec Akira a nabídne vám různé pokrmy nejen s typickým sushi. Také v podniku vedou žraloky či úhoře.

Fugu

Fugu akira

Tato ryba, jak je všeobecně známo, je při špatném zpracování prudce jedovatá. Stačí jeden neopatrný řez nebo sek kuchaře a strávník může být mrtvý cobydup. Když si ji u Suma v epizodě „Není ryba jako ryba“ dal Homer, bohužel si zkušený kuchař musel odskočit na milostný akt s Ednou Krabappelovou a tak musel fugu připravit mladý asiat. Jeho příprava ovšem nebyla ideální, a tak šlo Homerovi doslova o život.

Nejlepší jídlo

Ale nejlepší pokrmy nenajdete v žádné restauraci, nýbrž v Simpsonovské domácnosti. Marge dělá všem členům rodiny snídaně, obědy a večeře a nejen to. Někdy si dokonce uvaří i několik cvičných večeří, aby byla ta konečná co nejlepší. Homer Marge jednou vytkl, že vaří jen dvěma způsoby: sůl a pepř. Jednou Marge se svou specialitou, sladkokyselými párky, málem vyhrála kuchařskou soutěž. Její kuchařský um umí všichni příbuzní náležitě ocenit.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one